GRZEJNIKI KANAŁOWE

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Jaga funkcje
Jaga typy
Search

FAQ – GRZEJNIKI KANAŁOWE

Najczęściej zadawane pytania

Grzejniki kanałowe to coraz powszechniej używane rozwiązania, które świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach z dużymi przeszkleniami oraz wszędzie tam, gdzie nie chcemy zajmować miejsca na ścianach pomieszczeń. Grzejnik tworzy kurtynę powietrzną przy przeszkleniu, skutecznie zatrzymując strumień zimnego powietrza, który opada z chłodnej szyby do pomieszczenia. W związku z tym, że w takich grzejnikach stosowany jest aluminiowo-miedziany wymiennik ciepła Jaga Low-H2O o bardzo małej bezwładności, konwektory kanałowe reagują dużo szybciej na zmiany temperatury otoczenia niż inne rodzaje ogrzewania, a w szczególności niż ogrzewanie podłogowe lub ścienne, które ma wielokrotnie większą bezwładność. Gwarantuje to stałą – komfortową temperaturę w pomieszczeniach i znaczne oszczędności energii.

W naszej ofercie można znaleźć wiele typów grzejników kanałowych, od prostych rozwiązań do ogrzewania pomieszczeń po systemy grzania, chłodzenia i wentylacji. Grzejnik powinien być dostosowany do strat ciepła pomieszczeń oraz warunków związanych z możliwościami montażu oraz funkcją , jaką tego typu grzejniki mają spełniać. W przypadku urządzeń służących tylko do ogrzewania i bez wentylatorów, powinniśmy zwrócić uwagę jaką głębokością w warstwach stropowych dysponujemy. Grzejniki wykorzystujące zjawisko konwekcji naturalnej będą miały stosunkowo duże gabaryty i jeśli mamy duży salon na parterze budynku, możemy zastosować grzejnik głęboki – np. od 30 do nawet 70 cm głębokości, co zapewni odpowiednią moc przy stosunkowo niewielkiej szerokości kratki. Grzejniki takie w ofercie Jaga posiadają bardzo dobrą izolację przeciwwilgociową i termiczną, więc możemy je montować bezpośrednio w wykonany kanał, bez potrzeby wykonywania pracochłonnych i kosztownych prac budowlanych. Jeśli nie dysponujemy taką głębokością w warstwach posadzki, powinniśmy mieć do dyspozycji odpowiednią długość ściany z przeszkleniem lub miejsce na szeroką kratkę. Jeśli gabaryty grzejnika powodują, że cierpi na tym estetyka pomieszczenia, powinniśmy pomyśleć o grzejnikach kanałowych dynamicznych (z wentylatorem), które będą miały ponad trzykrotnie mniejsze gabaryty niż grzejnik w wersji statycznej, co gwarantuje estetykę i możliwość montażu nawet w zwykłej wylewce. Najniższy grzejnik kanałowy Jaga ma głębokość 6 cm.

Firma Jaga wymyśliła grzejniki kanałowe, w formie którą dzisiaj znamy, w celu stosowania pod dużymi przeszkleniami. Kurtyna w tym miejscu zwiększa komfort cieplny, ponieważ eliminuje zimne przeciągi spływające z wysokiego i/ lub szerokiego okna do pomieszczenia. Nie ma jednak problemu ze stosowaniem tego typu grzejników w innych pomieszczeniach, w których nie mamy lub nie chcemy zajmować miejsca na ścianach. Rozwiązania takie popularne są również w pomieszczeniach biurowych oraz biurowcach, jako dodatek do systemów nawiewowych, ponieważ zwiększają komfort cieplny przy przeszklonych fasadach.

Dobór grzejników odbywa się na podstawie obliczeń strat ciepła pomieszczeń, który uzależniony jest od wielu czynników. Główne elementy mające wpływ na straty ciepła to jakość ocieplenia ścian, jakość okien, strefa klimatyczna, ilość ścian szczytowych i wiele innych. Takie dane powinien obliczyć projektant budynku, jednak często istnieje potrzeba oszacowania potrzebnej mocy grzejnika. W takim przypadku możemy przyjąć pomiędzy 30 – 40 W/m³ pomieszczenia. Taki szacunek gwarantuje pewien zapas, więc jest na ogół bezpieczny. Gdy mamy już obliczone straty ciepła, powinniśmy wziąć pod uwagę sposób zasilania czyli jakie parametry – temperatura wody – będzie dostarczana do naszego systemu grzewczego. Parametry jakie przyjmuje się standardowo to 75/65/20°C dla sieci miejskiej, 55/45/20°C dla kotłów kondensacyjnych oraz 45/35/20°C lub nawet 35/30/20°C dla pomp ciepła. Im mniejsza temperatura zasilania tym większego grzejnika będziemy potrzebowali, więc przy niskich parametrach najmniejsze gabaryty będą miały grzejniki z konwekcją wymuszoną, a przy nich powinniśmy brać pod uwagę poziom hałasu i dobierać je dla pomieszczeń mieszkalnych przy najniższych biegach. Wszystkie współczynniki korekcyjne dostępne są w katalogu Jaga w dziale informacje techniczne.

Najlepiej jednak skontaktować się z fachowcem czyli z nami lub innym specjalistą z branży, w celu dokonania wszystkich obliczeń i wyboru najlepszego rozwiązania.

Grzejniki kanałowe Jaga będą współpracowały z każdym rodzajem stosowanych dziś instalacji z obiegiem zamkniętym, zabezpieczonym przeponowymi naczyniami wzbiorczymi. Nie powinno się stosować tego typu grzejników w instalacjach otwartych, czyli niektóre kominki z płaszczem wodnym oraz niektóre kotły węglowe. Grzejniki w takich instalacjach będą pracowały, jednak ich zużycie nastąpi szybciej.

Z badań, przeprowadzonych przez firmę Jaga, wynika że wystarczy temperatura zasilania 28°C. Przy wyposażeniu grzejników w systemy dostępne w naszej ofercie, jesteśmy w stanie zaproponować małe grzejniki o odpowiednich wydajnościach do systemów o bardzo niskich temperaturach zasilania np. do pomp ciepła.

W swoich grzejnikach stosujemy tylko najwyższej klasy wentylatory bezszczotkowe, co gwarantuje najniższe na rynku poziomy hałasu i wieloletnią bezawaryjną pracę. W przypadku grzejników kanałowych z systemem DBE oraz innych rozwiązań kanałowych dynamicznych, możemy uzyskać poziomy hałasu nawet poniżej 22 dB(A), co uznawane jest jako granica słyszalności.

Grzejniki kanałowe Jaga, wykorzystujące zjawisko konwekcji naturalnej, nie unoszą kurzu bardziej niż inne grzejniki standardowo stosowane do ogrzewania pomieszczeń, ponieważ strumień powietrza, generowany przez taki grzejnik ma nawet mniejszą prędkość niż w zwykłych grzejnikach ściennych lub dekoracyjnych. Grzejniki Jaga z konwekcją wymuszoną (Clima Canal, Micro Canal, Quatro Canal) są wyposażone w filtry ze stali nierdzewnej, które zatrzymują dużą część kurzu domowego i nie pozwalają mu przedostać się do wentylatora, wymiennika i z powrotem pomieszczenia. Wystarczy siateczkę grzejnika odkurzyć co jakiś czas przy sprzątaniu, żeby zachować czystość grzejnika i powietrza.

W grzejnikach kanałowych Jaga bardzo dbamy o możliwość ich bezproblemowego użytkowania. Kratki grzejników łatwo podnoszą się, dzięki czemu mamy dostęp do wymiennika ciepła oraz wentylatorów (przy grzejnikach z konwekcją wymuszoną). Wymienniki ciepła grzejników Jaga są zawsze lakierowane, co pozwala na usunięcie kurzu z wymiennika ciepła zwykłym odkurzaczem, zaopatrzonym w standardową wąską końcówkę. Elementy grzejników można myć wodą z domieszką delikatnego detergentu. W większości grzejników kanałowych Jaga, standardowym wyposażeniem są elastyczne wężyki ze stali nierdzewnej, którymi przyłącza się wymiennik ciepła do instalacji. Umożliwia to wyjęcie i wyczyszczenie przestrzeni pod wymiennikiem ciepła i wentylatorami bez potrzeby odłączania grzejnika od instalacji.

Grzejnik Mini Canal z kratką zwijaną DBN

GRZEJNIKI KANAŁOWE JAGA DO POMP CIEPŁA

Perfekcyjny duet: Pompa ciepła i niskotemperaturowe grzejniki Jaga.

CHŁODZENIE PASYWNE JAGA

Energooszczędne chłodzenie bez kondensacji, dzięki urządzeniom Jaga Hybrid lub Fan-coil.

Zastosowanie takiego rozwiązania możliwe jest ze wszystkimi pompami ciepła, które mogą dostarczać zimną wodę, w połączeniu z urządzeniami Jaga Hybrid dedykowanymi do takich zastosowań. Z chłodzeniem pasywnym Jaga, możemy obnizyć temepraturę w pomieszczeniu o około 4ºC. To mniej niż w przypadku pełnego chłodzenia aktywnego, jednak kilka stopni latem może mieć duże znaczenie.

  • bardzo niskie zużycie energii

  • zdecydowanie najbardziej ekologiczna metoda chłodzenia

CHŁODZENIE AKTYWNE JAGA

Pełna klimatyzacja z jednostkami Jaga Fan-coil.

Chłodzenie aktywne to tradycyjne chłodzenie kondensacyjne z odpowiednimi urządzeniami Jaga Fan-coil, wyposażonymi w tace skroplin i odpływ kondensatu.
Rozwiązanie możliwe do zastosowania w przypadku geotermalnych pomp ciepła, a także w instalacjach z pompami ciepła powietrze/woda.

  • szybkie i efektywne chłodzenie

  • bez limitu chłodu

OGRZEWANIE JAGA

Stylowe i odpowiedzialne ogrzewanie Jaga.

Nasza bogata oferta energooszczędnych grzejników i konwektorów może rozwiązać każdy problem z ogrzewaniem. Nasze innowacyjne produkty są lżejsze, mniejsze i cichsze, co oznacza, że zużywają znacznie mniej energii niż tradycyjne systemy klimatyczne. Ponadto posiadają unikalną stylistykę. Decydując się na Jagę, wybierasz stylową, energooszczędną i przyjazną dla środowiska opcję ogrzewania. Grzejniki z energooszczędną technologią Low-H2O i systemem Dynamic Boost Hybrid sprawdzają się doskonale przy najniższych temperaturach czynnika. Grzejniki niskotemperaturowe Jaga zapewniają bardzo wydajną pracę pompy ciepła i mają minimalny wpływ na środowisko. Stosując nasze rozwiązania jesteś gotowy na przyszłość i pomagasz chronić klimat.

Low-H2O Ogrzewanie

GRZEJNIKI KANAŁOWE JAGA LOW-H2O

Grzejnik o niskiej masie z superszybkimi wymiennikami ciepła. Mniejsza masa to krótszy czas nagrzewania ­ takie jest prawo natury. Grzejniki Low-H2O są dużo lżejsze i zawierają o wiele mniej wody niż inne tego typu urządzenia lub systemy ogrzewania podłogowego. Z tego powodu nie potrzebują one czasu na rozgrzanie i natychmiast przekazują ciepło do pomieszczenia. Nowoczesny aluminiowo-miedziany wymiennik ciepła Low-H2O reaguje kilka razy szybciej niż ogrzewanie podłogowe czy standardowe grzejniki. Po osiągnięciu żądanej temperatury urządzenia od razu przestają oddawać ciepło. Z tego powodu grzejniki Jaga Low-H2O zapewniają większy komfort przy dużo niższym zużyciu energii.

Idealne rozwiązanie w połączeniu z:
TRADYCYJNYMI KOTŁAMI, KOTŁAMI O WYSOKIEJ SPRAWNOŚCI

Funkcje: OGRZEWANIE

Najlepsze do temperatur zasilania:

55/45/20°C

JAGA MINI CANAL HYBRID

Nowe, przyjazne dla środowiska instalacje wymagają znacznie lepszych jednostek, które zapewnią komfort cieplny przy niskiej temperaturze zasilania i odświeżający chłód bez kondensacji. Hybrydowe jednostki grzewcze Jaga wyposażone są w zupełnie nowy system DBH. DB oznacza Dynamic Boost, czyli znaczne zwiększenie mocy grzejnika. H jak Hybrid, wskazuje podwójną funkcjonalność: ogrzewanie i chłodzenie.

Idealne rozwiązanie w połączeniu z:
HYBRYDOWYMI POMPAMI CIEPŁA,
POMPAMI CIEPŁA WODA/POWIETRZE

Funkcje: OGRZEWANIE lub OGRZEWANIE i CHŁODZENIE PASYWNE

Najlepsze do temperatur zasilania:

45/40/20°C

16/18/27°C – 50% RH

HYBRID - chłodzenie pasywne
Klimatyzacja i ogrzewanie Jaga

WENTYLOKONWEKTORY KANAŁOWE JAGA

Konwektory wentylatorowe Jaga to najlepszy komfort klimatyczny, a także gwarancja energooszczędności i cichej pracy. Dzięki dynamice działania bardzo szybko zapewniają odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, zarówno zimą, jak i latem. Z tymi urządzeniami możesz cieszyć się idealnym klimatem w każdych warunkach przez cały rok. Najnowocześniejsze silniki EC zużywają nawet 50% mniej energii elektrycznej. Dzięki sterowaniu 0-10 VDC, urządzenia Jaga mogą być kontrolowane za pomocą systemów automatyki domowej.

Idealne rozwiązanie w połączeniu z:
POMPAMI CIEPŁA WODA/POWIETRZE, GEOTERMALNYMI POMPAMI CIEPŁA

Funkcje: OGRZEWANIE, CHŁODZENIE PASYWNE, CHŁODZENIE AKTYWNE

Najlepsze do temperatur zasilania:

35/30/20°C

16/18/27°C – 50% RH

7/12/27°C – 50% RH

Grzejniki – ogrzewanie kanałowe –
konwektory do montażu przy dużych przeszkleniach:

Rozwiązaniem, które powinno każdego zainteresować są zdecydowanie grzejniki kanałowe. Oczywiście odpowiedzi na pytanie dlaczego właśnie ogrzewanie kanałowe jest wiele. Jednak nie można nie wziąć pod uwagę funkcjonalności i wydajności rzeczonych grzejników. To właśnie te cechy będą gwarantowały, że grzejnik kanałowy to wybór odpowiedni dla wielu z nas. Technologia, która pozwala uzyskać najwyższą wydajność, przy jak najmniejszej ingerencji w przestrzeń pomieszczenia, z całą pewnością będzie oznaczała dla nas same korzyści. Grzejniki dynamiczne, czyli te właśnie, które zachwycą wysoką wydajnością w stosunku do swojego niewielkiego rozmiaru są również gwarancją najwyższej jakości i zadowolenia! Nie bez znaczenia pozostaje także cena, która za oryginalne i funkcjonalne rozwiązanie jakimi są grzejniki kanałowe jest bardzo atrakcyjna. Wart Twojej uwagi może się zwłaszcza okazać – klimakonwektor kanałowy, który zapewni wysoki komfort cieplny o każdej porze roku.

Mini Canal – podstawowy model grzejnika kanałowego »

  • flagowy grzejnik kanałowy firmy Jaga
  • efektywny wymiennik ciepła Jaga Low-H2O
  • solidna konstrukcja koryta ze sztywną aluminiową ramką
  • dostępny również z systemem dynamicznego doładowania DBE
  • wymiary:
    – głębokość: 9, 11, 14 i 19 cm
    – długość: 70 – 490 cm
    – szerokość: 14, 18, 26, 34 i 42 cm
  • wydajność cieplna: od 140 do 4200 W
  • kratki: sztywne lub zwijane, drewno, aluminium, stal nierdzewna

Mini Canal DBE – 3 x większa wydajność grzejnika kanałowego » 

  • flagowy grzejnik kanałowy firmy Jaga z systemem doładowania DBE, który podnosi moc grzejnika do 300%
  • efektywny wymiennik ciepła Jaga Low-H2O
  • solidna konstrukcja koryta ze sztywną aluminiową ramką
  • wymiary:
    – głębokość: 14 cm
    – długość: 110 do 310 cm
    – szerokość: 26, 34 i 42 cm
  • wydajność cieplna: od 1100 do 6800 W
  • kratki: sztywne lub zwijane, drewno, aluminium, stal nierdzewna

Canal Compact – głębsze grzejniki kanałowe, izolowane koryto »

  • głębszy grzejnik kanałowy z izolowanym korytem
  • efektywny wymiennik ciepła Jaga Low-H2O
  • koryto grzejnika wykonane z poliestru i pianki polietylenowej
  • możliwość zastosowania systemu dynamicznego doładowania Jaga DBE
  • wymiary:
    – głębokość: 36 lub 52 cm
    – długość: 178 do 329 cm
    – szerokość kratki: 34 cm
  • wydajność cieplna: od 1800 do 4200 W
  • kratki: sztywne lub zwijane, drewno, aluminium, stal nierdzewna

Canal Plus – głębokie grzejniki kanałowe »

  • głęboki grzejnik kanałowy z poliestrowym lub metalowym korytem
  • efektywny wymiennik ciepła Jaga Low-H2O
  • koryto grzejnika wykonane z poliestru i pianki polietylenowej lub stali
  • mozliwość zastosowania systemu dynamicznego doładowania Jaga DBE
  • wymiary:
    – głębokość: 38 do 68 cm
    – długość: 120 do 330 cm
    – szerokość kratki : 30 do 46 cm
  • wydajność cieplna: od 1000 do 7500 W
  • kratki: sztywne lub zwijane, drewno, aluminium, stal nierdzewna

Micro Canal – najmniejszy grzejnik kanałowy »

  • grzejnik kanałowy o mikrowymiarach i niewiarygodnie dużej mocy grzewczej
  • możliwość łączenia wielu jednostek w dowolnie długie odcinki
  • ciche, wydajne i energoszczędne wentylatory typu EC
  • łatwe automatyczne sterowanie za pomocą czujnika temperatury czynnika grzewczego
  • wymiary:
    – głębokość: 6 cm
    – długość: 60 do 200 cm
    – szerokość: 13 cm
  • wydajność cieplna: od 390 do 1950 W
  • kratki: sztywne, stal nierdzewna, lakierowane

Clima Canal – grzanie i chłodzenie w jednym grzejniku kanałowym »

  • grzejnik kanałowy z wymuszoną konwekcją
  • niewielkie rozmiary i możliwość łączenia jednostek w dowolnie długie odcinki
  • ciche, wydajne i energoszczędne wentylatory typu EC
  • dostępny również w wersji HYBRID umożliwiającej grzanie i chłodzenie
  • wymiary:
    – głębokość: 8 cm grzanie / 10 cm chłodzenie
    – długość: 72, 108, 144 i 180 cm
    – szerokość: 18 cm
  • wydajność cieplna: od 940 do 4200 W
  • wydajność chłodnicza: od 80 do 1150 W
  • kratki: zwijane, drewno lub aluminium

Quatro Canal – grzejnik kanałowy do instalacji 4 rurowej »

  • grzejnik kanałowy do instalacji czterorurowej
  • zapewnia niezależne grzanie i chłodzenie w oddzielnych strefach
  • możliwość łączenia wielu jednostek w dowolnie długie odcinki
  • ciche, wydajne i energoszczędne wentylatory typu EC
  • wymiary:
    – głębokość: 13 cm
    – długość: 80, 110, 160 i 180 cm
    – szerokość: 27 cm
  • wydajność cieplna: od 1140 do 3600 W
  • wydajność chłodnicza: od 300 do 1100 W
  • kratki: zwijane, drewno lub aluminium

System DBE – do grzejników Canal Compact i Canal Plus »

  • Dynamic Boost Effect (DBE) to system dynamicznego doładowania, wpomagający pracę grzejników kanałowych i ściennych Jaga
  • z systemem DBE zapewnia wzrost wydajności cieplnej grzejnika do nawet 300%
  • ciche, wydajne i energooszczędne wentylatory typu EC
  • inteligentny i prosty system sterowania dopasowany do każdego systemu – od najprostszego ze zwykłą głowicą termostatyczną do tak nowoczesnych rozwiązań jak KNX, LonWorks oraz inne systemy BMS
  • bezpieczne zasilanie za pomocą niskiego napięcia
Szybki kontakt!
+
Wyślij!