fbpx
 • OXYGEN

  ODDYCHAJĄCY GRZEJNIK,
  INTELIGENTNA I ZDROWA WENTYLACJA

oxygen-model

OXYGEN

Oddychający grzejnik

– inteligentna i zdrowa wentylacja

Jaga Oxygen nie jest tradycyjnym systemem wentylacji, ale inteligentnym i energooszczędnym systemem odświeżania powietrza. Rozwiązania Oxygen Hybrid to gotowe urządzenia (Plug and Play) do wentylacji, ogrzewania i chłodzenia. Jednostki odświeżania powietrza Oxygen mogą być instalowane oddzielnie lub wbudowane do istniejących już grzejników Low-H2O. Zarówno rozwiązania hybrydowe jak i jednostki odświeżania powietrza mogą być obsługiwane za pomocą zintegrowanej jednostki sterującej lub za pośrednictwem systemu inteligentnego centralnego sterowania Jaga Green Wire, który został opracowany we współpracy z GE.

 • INTELIGENTNY – kontrolowana jakość powietrza i automatyczna reakcja, kiedy jest to potrzebne
 • ESTETYCZNY – niewidoczny, wbudowany w grzejnik Low-H2O
 • KOMFORTOWY – eliminuje przeciągi i hałasy z zewnątrz
 • ZDROWY – brak zanieczyszczonych kanałów dolotowych i bezpośredni dopływ powietrza do każdego pokoju
 • OSZCZĘDNY – sterowany przez każde pomieszczenie, bez niepotrzebnej nadwentylacji
 • PROSTA OBSŁUGA – łatwe sterowanie z każdego pokoju lub centralnie
 • NOCNE CHŁODZENIE – włączenie funkcji boost wieczorem spowoduje napływ chłodnego powietrza z zewnątrz do pokoju
 • PROSTA INSTALACJA – z indywidualnym lub automatycznym sterowaniem
TopPerformersTOP PERFORMERS
jaga-grzanie-hybrydoweJAGA HYBRID
wentylacjaWENTYLACJA
temperatury-35-30DO NISKICH TEMPERATUR ZASILANIA
temperatury-55-45DO ŚREDNICH TEMPERATUR ZASILANIA
temperatury-75-65DO WYSOKICH TEMPERATUR ZASILANIA

BUDOWA JEDNOSTKI OXYGEN

1
2
3
4
5
6
Jednostka wentylacyjna Oxygen ze sterownikiem eCAB - możliwość sterowania grzaniem, chłodzeniem i wentylacją
 1. Przykład jednostki nawiewnej systemu Oxygen, która wyposażona jest w nowoczesny wentylator EC, zapewniający dużą wydajność powietrzną, cichą pracę systemu i jego energooszczędność. Jednostka pobiera świeże powietrze z zewnątrz i dostarcza do pomieszczenia, wstępnie je ogrzewając. Konstrukcja obudowy jest tak zaprojektowana, aby tłumić hałasy z zewnątrz na poziomie około 40 dB(A). Jednostka posiada filtry powietrza o klasie od G3 do M6. Istnieje kilka wersji jednostek nawiewnych systemu Oxygen, wykorzystywanych do różnego rodzaju pomieszczeniach.
 2. Przykład sterowania eCAB – kompletny system kontroli nie tylko wentylacji Oxygen, ale również innych parametrów. System może sterować ogrzewaniem i chłodzeniem pasywnym, systemem Jaga DBE oraz pracą jednostek wywiewnych. Może on również być połączony do centralnego systemu sterowania Green Wire i komunikować się z głównym sterownikiem lub programem Jaga Eco2Fit.
 3. Panel sterujący systemem Oxygen umożliwia sterowanie jednostką z obudowy grzejnika.
 4. Możliwe jest sterowanie ogrzewaniem i systemem dynamicznego doładowania grzejnika Jaga DBE oraz chłodzeniem pasywnym za pomocą systemu DBE Pro.
 5. Czujniki temperatury czynnika grzewczego oraz temperatury pomieszczenia pozwalają na kontrolowanie pracy systemu ogrzewania.
 6. Dynamiczny wymiennik ciepła Jaga Low-H2O to lekkie, energooszczędne i doskonale zaprojektowane serce grzejnika. System Oxygen może być wbudowany w kompletny grzejnik Jaga lub tylko w jego obudowę.

ZASTOSOWANIE SYSTEMU OXYGEN

BUDYNKI MIESZKALNE

W dobrze izolowanych budynkach mieszkalnych, nadmiar CO2 jest częstą przyczyną niekorzystnego klimatu w pomieszczeniach. Przy tego typu rozwiązaniach Jaga zwraca uwagę na komfort i zdrowie proponując system, który wykracza poza zwykłą oszczędność energii. Grzejniki wykonane w technologii Low-H2O mają zawsze bezpieczną temperaturę kontaktu i zapewniają lepszą dystrybucję ciepła w całym pomieszczeniu. Sekcja wentylacyjna dostarcza świeże powietrze z zewnątrz, bez przeciągów, ponieważ jest ono wstępnie ogrzewane do temperatury pokojowej. Czujniki CO2 przejmują kontrolę i eliminują konieczność ręcznego ustawiania. System działa w pełni automatycznie, więc mieszkańcy i pracownicy nie muszą uczyć się jego obsługi.

SZKOŁY i BIURA

Klimat w salach szkolnych już od dawna stanowi problem. Odpowiedni dopływ świeżego, czystego powietrza z zewnątrz i usunięcie zużytego powietrza wewnętrznego jest koniecznością. Jaga Oxygen Campus utrzymuje stężenie CO2 poniżej 1200 ppm (lub dowolny wybrany poziom), przy jednoczesnym zachowaniu niskiego poziomu hałasu. System ten zazwyczaj instalowany jest z systemem zarządzania budynkiem Jaga, który mierzy i automatycznie reguluje cały mikroklimat. Wszystkie klasy kontrolowane są indywidualnie. Grzejniki dla instytucji edukacyjnych i szkoleniowych, mogą być zaopatrzone w dodatkowe kratki ochronne.

SPECYFIKACJA OXYGEN

KOD ZAMÓWIENIA:

OXRE.015/B/ECB/CO2/G3

– kod podstawowej jednostki nawiewnej Oxygen z wbudowanym modułem eCAB, ze zintegrowanym czujnikiem CO2, sterowaniem i filtrem G3

DOSTAWA STANDARDOWA:

Gotowa do zainstalowania w grzejniku Jaga Low-H2O samodzielna jednostka nawiewna Oxygen.

W celu doboru i ustalenia specyfikacji dla większego systemu, prosimy o kontakt z Jaga Polska. Pomożemy w opracowaniu kompleksowego rozwiązania, dopasowanego do Państwa potrzeb.

Podstawowe informacje na temat stosowanych rozwiązań znajdują się w karcie katalogowej.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami.

Korzystając z naszego doświadczenia, pomożemy Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie do Twojego systemu.
Doradzamy w zakresie doboru urządzeń, akcesoriów i sterowania, do każdego rodzaju instalacji.

Jaga Polska 2024 - © Copyright
Szybki kontakt!
+
Wyślij!