Jak zwiększyć wydajność grzejników Jaga?

System Dynamic Boost Effect (DBE) to znakomity sposób na „wzmocnienie” wydajności grzejników Jaga. Urządzenie jest montowane bezpośrednio na wymienniku ciepła i dyskretnie ukryte pod obudową.

Już technologia małej pojemności wodnej (Low H2O) wydawała się istotną zmianą na rynku grzewczym, ale  system DBE (Dynamic Boost Effect) to prawdziwa rewolucja. Ten inteligentny system steruje pracą grzejnika w taki sposób, aby mógł on szybko i precyzyjnie dostarczyć do otoczenia potrzebną ilość ciepła.
Jednostka DBE, montowana bezpośrednio na wymienniku ciepła, składa się z wysokiej klasy wentylatorów sterowanych za pomocą mikroprocesora. Gdy mikroprocesor wykryje,  że temperatura w pomieszczeniu różni się od zaprogramowanej w systemie, uruchamia wentylatory, które nadmuchując ciepłe powietrze zwiększają wydajność grzejnika.System pozwala też oszczędzać ciepło. Jest to możliwe, ponieważ działanie DBE znacznie redukuje bezwładność grzejników maksymalnie skracając czas ich rozgrzewania i wychładzania.
Dynamic Boost Effect współpracuje z większością grzejników firmy Jaga; można go zamówić jako kompletny system wraz z grzejnikiem lub dokupić jednostkę DBE do posiadanego grzejnika. (Zastosowanie urządzenia w zamontowanym już grzejniku wymaga jedynie doprowadzenia zasilania 220 V pod obudowę.) W przypadku gdy DBE projektowany jest w fazie zakupu grzejnika warto rozważyć kupno mniejszego urządzenia grzewczego, ponieważ system zwiększy jego wydajność. Możliwość zastosowania grzejników z DBE o małych wymiarach jest niezwykle cenna przy systemach niskotemperaturowych (kotły kondensacyjne i pompy ciepła), które zwykle wymagały mocnych, a więc i dużych gabarytowo grzejników.
Ze względów estetycznych ważne jest też to, że DBE nie zmienia wyglądu grzejnika –  urządzenie schowane jest pod obudową, na zewnątrz wyprowadzony jest jedynie niewielki panel sterujący.

Data artykułu: 22.09.2008 r.