Grzejnik Moon

Jaga – wkręceni w grzejniki

Od ponad 50 lat Jaga wyznacza trendy w dziedzinie technologii oraz wzornictwa grzejników. Czynnikiem inspirującym producenta do twórczych poszukiwań form i materiałów jest pasja, dzięki której powstają grzejniki jakich jeszcze nie było. Zaś głęboki szacunek dla natury sprawia, że design produktów Jaga jest mądry.

SŁOŃCE – życiodajny pierwiastek, pierwotne źródło ciepła i energii. Naturalnym wydaje się więc skojarzenie ciepła słońca i ciepła grzejnika, a jego efektem jest Iguana – grzejnik Jaga zainspirowany dziecięcym rysunkiem słońca. Prosty znak, piktogram, jaki potrafią narysować nawet najmłodsi, okazał się być oryginalną formą na rynku i został doceniony nie tylko przez klientów, ale i specjalistów z dziedziny wzornictwa (nagrody iF oraz Design Plus). Również w samym procesie produkcyjnym „słoneczny kształt” ujawnił swój twórczy potencjał – powstało aż sześć modeli grzejników Iguana, każdy o innym profilu wygięcia. Oprócz grzejnika-słońca, czyli modelu Circo w wersji stojącej (kolumna oraz zabudowa filaru), w kolekcji znajdują się grzejniki ścienne proste i wygięte w łuk oraz przeznaczone do zabudowy narożnika.

PRZYRODA to niewyczerpane źródło inspiracji Jaga. Rośliny, drzewa, kamienie – to elementy natury, w których można ujrzeć głębokie piękno. Efektem transformacji cudu roślinnego pnącza na język przedmiotu użytkowego jest Heatwave – najbardziej znany i najbardziej designerski grzejnik na świecie. Jego ozdobna, ornamentowa forma przypomina fragment dzikiego bluszczu z zaczarowanego ogrodu. I tak też prezentuje się na ścianie – tajemniczo i zjawiskowo.
Front grzejnika Vertiga Dunes jest niczym zatrzymany w kadrze ruch piasku przemieszczającego się na wydmach, zaś kratki Pebbles do grzejników kanałowych są jak wyszlifowane przez wodę otoczaki. Obudowa grzejnika Knockonwood wykonana z naturalnego drewna, ekologiczny front Vertiga Kirei z materiału na bazie soi czy kamienna tafla grzejnika Geo, to przykłady nowej jakości wzornictwa grzejników Jaga i jej ścisłego związku z naturą.

ŻYCIE, ludzkie relacje, zabawa, radość – wszystko to może być elementem, który inspiruje Jagę. Impulsem do powstania grzejnika o nazwie Moon była brazylijska samba, stąd też miękkie, organiczne linie grzejnika naśladują zmysłowe ruchy bioder tańczących, a misterny wzór całości układa się w dynamiczny rytm ich kroków. Moon jest ukłonem w stronę radosnej strony życia i tak też prezentuje się na ścianie – żywiołowo i dynamicznie.
Inny grzejnik Jaga, Crossroads, to czytelny symbol komunikacji międzyludzkiej. Labirynt poziomych i pionowych linii zamknięty we wnętrzu stalowej ramy tworzy niezwykły wzór ludzkich relacji – jedne są długie i stabilne, inne kończą się dość szybko, tak jak w życiu. Artystyczny, pełen emocji kształt grzejnika Crossroads jest propozycją nieco filozoficzną, jednak prawdziwą i mądrą. A przy tym niezwykle oryginalną, zwłaszcza w wersji ze stali nierdzewnej.

Data artykułu: 03.03.2016 r.